• Budapest

    és 50 km-es körzete

  • Nyitvatartás

    HÉTFŐ- VASÁRNAP 08.00 -tól - 20.00 -ig.

  • +36 (30) 9628 704

    Keressen bizalommal!

A rosszul beépített műanyag nyílászáró egyik esete

Ehhez a műanyag nyílászáróhoz azért hívott ki a kedves ügyfél, mert már egyáltalán nem vagy csak nagyon nehezen tudta bezárni az ablakát! Nem sokkal korábban valaki már próbálta beállítani ezt az ablakot, aminek eredményeképpen az ablak fölfelé állítása a pántos oldalon már a maximumon is túl lett állítva, ezért a bukó funkciónál szorult is az ablak teteje. Mivel az egyéb állítási lehetőségek még nyitottak voltak, ezért sikerült is beállítanom az ablakot úgy, hogy az egyáltalán nem szorult és már könnyedén nyitható, használható lett.

Ennek a hétköznapi munkának az érdekessége viszont az volt, ami miatt készült ez a videó, hogy annak idején ennek a műanyag nyílászárónak a tokját igen hanyagul rosszul építették be a falba! Az történt ugyanis, hogy a toknak a fölső sarka a kilincses oldalon kifelé lett megnyomva, és így, tehát csálén sikerült rögzíteni a tokot a falba. Ennek következményeképpen a már egyáltalán nem szoruló ablaknak a tetejét kicsit kifelé kell tolni ahhoz, hogy rendesen be lehessen zárni.

Műanyag és a fa bukó nyíló ablakok javításánál is rendszeresen találkozunk ilyen és hasonló problémákkal, amikor a tokot rosszul állították, építették be a falba. Az imént említett jelenséggel nagyon ritkán találkozunk, leginkább olyan problémákat szoktunk látni, amikor a toknak a teteje, alja nem vízszintesen, esetenként a tok két oldala pedig nem függőlegesen van precízen beállítva, beépítve aminek következményeképpen az ilyen ablakok beállítási lehetőségei korlátozódnak rosszabb esetekben esélytelenné válnak.

A legdrágább, legjobb minőségű műanyag ablakokat is el lehet rontani a tok nem precíz hanyag beépítésével!

Mindenesetre a főbb problémát itt is sikerült megoldani, aminek a néni nagyon örült, hogy végre tudja használni az ablakát!

FEL