• Budapest

    és 50 km-es körzete

  • Nyitvatartás

    HÉTFŐ- VASÁRNAP 08.00 -tól - 20.00 -ig.

  • +36 (30) 9628 704

    Keressen bizalommal!

Rossz minőségű műanyag bejárati ajtó javítási lehetőségei

A helyszíni felmérésem során ez az idős kedves hölgy segítséget kért, mert a műanyag bejárati ajtóját egyáltalán nem tudja becsukni ezért már egy ideje nem tud elmenni otthonról hiszen behajtani sem tudja az ajtót nemhogy bezárni!

Normál esetekben a műanyag nyílászárók javításánál az történik, hogy a vasalatokat beállítom, zárszerkezeteket átolajozom, esetleg a törött alkatrészeket cserélem és utána minden szépen működik…!

De vannak olyan esetek. olyan nyílászárók, olyan műanyag bejárati ajtók mint ahogy az itt is, hogy egész egyszerűen nincsenek vagy csak alig van állítási lehetőség amivel az ilyen leszállt, megsüllyedt elejű ajtót be lehet állítani, emelni, hogy az újra csukható, zárható legyen!

Ennél az ajtónál fölfelé semmit nem lehetett állítani, és az egyéb állítási lehetőségei is csak minimálisak voltak. Ezeket az állításokat elvégeztem, ami persze nyilván kevés volt ahhoz, hogy rendesen tudjon működni ezért le kellett bontani két ellendarabot és vésni, faragni is kellett a tokot ahhoz, hogy az ajtó végre be tudjon menni a helyére, zárható legyen! Ennek eredményeképpen ismét meglepően könnyedén akadás, szorulásmentesen behajtható és zárható lett a bejárati ajtó, aminek a néni nagyon örült, hiszen végre megint könnyedén be tudta zárni a lakást és már el tud menni otthonról!

Minek köszönhető az, hogy egy akár pár éve beépített műanyag bejárati ajtóval ilyen komoly problémák adódjanak?

Az egyik gyakori probléma amivel elég rendszeresen találkozok, legfőképp műanyag nyílászárók javítása során, az az hogy a tokhoz képest az ablak vagy ajtószárny méretét egész egyszerűen elszámolják, elrontják! Ez két irányban szokott történni, az egyik, hogy túl kicsire veszik a szárny méretét, ilyenkor van az, hogy ha balra állítom akkor jobb oldalt lehet kiköpni, ha pedig jobbra állítom akkor bal oldalt lesz a rés… Magasságra is ugyanígy …..

A másik hogy túl nagyra készítik a szárnyat a tokhoz képest, ezért akár körbe mindenhol szorul, nem hogy nincs diletációs hézag, de  nyilván semerre sem állítható….!

A másik rendszeresen előforduló komoly probléma, amivel még a legjobb minőségű és esetleg helyesen méretezett nyílászárót is haza lehet vágni, az az, hogy a tokot nem pontosan nem precízen nem megfelelően állítják, rögzítik a falba! Egy jó minőségű és helyesen beállított, beépített nyílászáró esetében a gyári állítási lehetőségekkel a nyílászárót gyakorlatilag bármilyen irányban tudom állítani, hogy az a legjobban, és hosszútávon tudjon működni. Viszont ha az a beépítés, tok beállítás nem úgy történt meg ahogy jó esetben kellett volna, akkor sok esetben buktuk a beállítási lehetőségeket, ami műanyag nyílászáróknál sajnos végzetes hibának számít. Fa nyílászáróknál az ilyen esetekben azért szélesebb a javítások lehetősége, amivel még menthetőbb, javíthatóbb a rosszul beépített nyílászáró.

Harmadik problémaként még meg lehet említeni az olyan gyenge minőségi műanyag akár bejárati ajtókat amiknek a szerkezete annyira gyenge, hogy a sarkainál esik, csúszik szét esetleg az eleje olyan szinten ereszkedik meg akár 1-2 év alatt vagy láttunk már olyat is ami 1-2 hét alatt, hogy esélytelen bármilyen állítási vagy javítási lehetőség! Én ritkán szoktam olyat mondani, hogy ez javíthatatlan, de akkor már bizony nagy a baj.

Ennél a videóban szereplő műanyag bejárati ajtónál egyértelműen méretezési problémák voltak, itt is túl nagy volt az ajtószárny a tokhoz képest, ha szerencséje van a néninek, és nem süllyed tovább az ajtó eleje, akkor megússza az ismételt ajtócserét …….!

FEL