• Budapest

    és 50 km-es körzete

  • Nyitvatartás

    HÉTFŐ- VASÁRNAP 08.00 -tól - 20.00 -ig.

  • +36 (30) 9628 704

    Keressen bizalommal!

Bukó nyíló ablakok helyes használata

A bukó nyíló fa és műanyag ablakok, erkélyajtók zárszerkezete egy remek találmány, hiszen nem csak oldalra tudom nyitni az ablakot, hanem buktatni is, ami a szellőztetés lehetőségeit nagyszerűen bővíti. Ezeknél az ablakoknál a kilincsnek három állása, funkciója van. Lefelé be van zárva, oldalirányban van nyitva, és függőlegesen fölfelé pedig buktatni tudjuk az ablakot vagy erkélyajtót, legyen az fa vagy műanyag.

Viszont ezeket a nyílászárókat elég könnyen félre lehet váltani, ami az idősebbeknél rendszeresen elő is fordul, legfőképp a nagyméretű ablakoknál és az erkélyajtóknál.

A nagyméretű ablakok és erkélyajtóknál a méretből adódóan nagy a fesztáv és ezért van az, hogy ha egykézzel mondjuk bukóról visszatolom az ablakot vagy erkélyajtót a tokba, akkor esetenként előfordul, hogy a másik oldal fölső sarka nem fekszik be a helyére és ha ilyenkor  váltok a kilincsel nyílóra, akkor már sikerült is félreváltanom az ablakot. Általában ezek után szokott egyszerre bukni is és nyílni is az ablak, ami a laikusoknak elég ijesztő szokott lenni és félnek, hogy ki fog esni az ablak a helyéről. A másik rendszeresen elkövetett használati hiba, hogy amikor ki akarom nyitni az ablakot, akkor nem vízszintesen áll a kilincs, hanem attól bizonyos mértékben lefelé vagy fölfelé. Persze még több egyéb módon is félre lehet ezeket váltani, mindenesetre ezek után csak ritka esetben vagy nagyon nehezen tudják becsukni az ablakot, sőt néha elkezdik erőltetni a becsukást és a zárszerkezet sérülését is elő lehet idézni. Ehelyett inkább célszerű időben szakemberhez fordulni, hogy a korrigálás után ismét jól működjön az ablak vagy megelőzésképpen érdemes végignézni ezt a videónkat is, ahol könnyen értelmezhetően elmagyarázom, és megmutatom, mire kell figyelni ezek rendeltetésszerű használatánál, hogy ne történhessenek ilyen és hasonló problémák.

Természetesen itt is leírom azt, hogy amikor bukóról toljuk vissza az ablakot vagy erkélyajtót a tokba, akkor ezt nem egy hanem kétkézzel tesszük, azért hogy az ablak teteje mind a két oldalon rendesen befeküdjön a helyére és csak ezek után váltok a kilinccsel mondjuk a vízszintes nyíló állapotba, vagy lefelé fordítom és ezzel bezárom az ablakot!

Gyorsan tegyük hozzá hogy az olyan ablakok és erkélyajtók amik nehezen működnek, le vannak szállva és szorulnak, akadnak, na bizony ezeket sokkal könnyebben félre lehet váltani. Amikor ilyen ablakhoz vagy erkélyajtóhoz hívnak ki minket, akkor először a félreváltásból adódó problémát a helyére rakjuk és utána jön az ablak vagy erkélyajtó eredeti problémájának a megoldása, vagyis beállítjuk, szervízeljük és átolajozzuk a bukó nyíló vasalatokat, zárszerkezeteket. Ezek után mivel már könnyedén nyitható és csukható, szépen működik, sokkal ritkábban fordul elő, hogy félreváltsák az ablakot, erkélyajtót!

Amennyiben bármilyen bukó nyíló fa vagy műanyag ablak és erkélyajtó záródási, működési problémájuk van, forduljanak hozzánk bizalommal, szívesen segítünk!

 

FEL